pipo.infoblog.sk

Starostlivosť

Publikované 09.07.2017 v 15:08 v kategórii Starostlivosť, prečítané: 40x

Pipovi vymieňam vodu a dopĺňam proso každé ráno s mojou maminou. Dávam mu vždy studenú vodu, čistý papier aby mal vždy čisto. Niekedy mu s maminou dávame aj vaničku aby sa okúpal. Nie vždy sa mu ale chce. Opýtali sme sa Iva ktorý nám Pipa dal, že či by mu niekedy prišiel ostrihať pazúriky.

Komentáre

Celkom 4 komentáre

 • tomoblogger.infoblog.sk 11.07.2017 v 11:35 No ja noviny papagájom každý deň nemením, ale keď už majú neporiadok, tak áno. Nechcelo by sa mi to. S výmenou vody plne súhlasím, robím to isté. DO vaničky andulky nedostanem ani omylom. Aj keď som mal korelu, tak na vaničku kašľala. Viac sa jej páčilo, keď sa sprchovala než kúpala. Ale na papagáje sa odporúča skôr použiť rozprašovač ako sprchu či kúpanie, ale o tom som sa dočítal neskôr na nete. Mne zas andulky nechcú žrať ovocie. Nakrájal som im jablko, ale kašľali naňho, taktiež nemajú radi slnečnicu, nechcú mi ju žrať. Tak im dávam len klasické proso.
  A čo sa týka starostlivosť o pazúry, zvyknú si ich samy obžierať zobákom. Alebo pomôžu drsné trubičky na bydlá. Raz som to zaviedol korele a namiesto toho, aby si brúsila pazúry, obžierala to. Zrejme jej to veľmi zachutilo.


 • pipo.infoblog.sk 11.07.2017 v 13:06 Nasa andulka sa nerada sprchuje radsej sa kupe a ovocie miluje. Ideme jej iba skusit ostrihat tie pazure, a nasa andulka si tie pazure velmi neobziera neviem preco.


 • pipo.infoblog.sk 11.07.2017 v 13:06 Nasa andulka sa nerada sprchuje radsej sa kupe a ovocie miluje. Ideme jej iba skusit ostrihat tie pazure, a nasa andulka si tie pazure velmi neobziera neviem preco.


 • tomoblogger.infoblog.sk 12.07.2017 v 02:10 @pipo.infoblog.sk
  Dala si tam ten koment dva krát:) ale to neva.
  U andulky som si ani ja nevšimol, či si obžiera pazúry. No niečo s nimi robí, lebo som nevidiaci a ja jej ich nemôžem strihať.
  Na korele som to rozpoznal veľmi jednoducho. Ona keď si obžierala pazúry tak zapišťala. Rovnako aj vtedy, keď si sem tam vytrhla perie. Zrejme ďobla tam, kde nechcela:).


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?